10 x dialog – metoda, inwestycja cenowa

HiRes_green and red speech bubbles

Tytuł bloga nawiązuje do metody pracy, którą stosuję wspierając osoby borykające się z problemami. Jestem psychologiem, koncentruję się więc na problemach psychologicznych, takich jak odczuwany w codziennym życiu lęk, depresja, odczucie utraty sensu, własnej nieskuteczności, osamotnienia, osaczenia, smutku. Metodę nazywam 10xdialog, bo w założeniu 10 sesji, w których w formie dialogu omawiane są problemy, z którymi ktoś przychodzi, prowadzi do rozwiązania przynajmniej zdecydowanej większości z nich. W przypadku szczególnie trudnych, nawarstwiających się od długiego czasu lub związanych z uzależnieniami problemów 10 spotkań może okazać się niewystarczające, wtedy po 10 spotkaniach podejmowana jest wspólna decyzja dotycząca kontynuowania terapii. Jest to więc metoda modułowa, w której 10 spotkań jest jednostką  podstawową określającą jej długotrwałość. Jest to metoda nawiązująca do terapii poznawczo/behawioralnej (CBT – Cognitive Behavioral Therapy) stosowanej z powodzeniem w wielu krajach świata od kilku dziesięcioleci. Metoda opiera się na poznawczym przepracowaniu swoich negatywnych myśli i uczuć i znalezieniu alternatywnych, bardziej konstruktywnych sposobów myślenia.

Niezwykłe korzyści z zastosowania tej metody związane są przede wszystkim z jej skutecznością i efektywnością (podstawowy wymiar 10 spotkań wystarcza najczęściej do pozbycia się poważnych nieraz ograniczeń funkcjonowania). Wielkim plusem w porównaniu do wielu tradycyjnych metod terapii jest aktywne uczestnictwo w rozwiązywaniu własnych problemów przy wsparciu terapeuty. Daje to z pewnością uczestnikowi tego procesu poczucie własnej kompetencji i wewnętrznej siły potrzebnej do poprawy poziomu swojego funkcjonowania. Proces terapii jest ściśle poufny, informacje w nim udzielane pozostają do wiadomości jedynie terapeuty i uczestnika.

W tym blogu będę pisać o terapii i różnych jej technikach, przytoczę przykłady efektów, podam linki do ciekawych artykułów dotyczących tego tematu. Zapraszam do czytania i komentowania. Oczywiście zapraszam też do dialogu terapeutycznego.

Pozbądź się myśli i emocji ograniczających twoje samopoczucie i osiągnięcia w życiu!

Koszt jednej sesji trwającej 1 – 1,5 h. to 90 PLN

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s