Stres utraty pracy

okladkajznp

Wydany przeze mnie ebook „Jak znaleźć nową pracę” zawiera pewną istotną informację o jego zawartości już w tytule. Jest to mianowicie książka o tym, jak szukać nowej pracy, także (choć nie tylko) po utracie posiadanej pracy. Jak dowodzą tego statystyki i analizy trendów z wielu krajów, idą czasy, w których pracę będziemy zmieniać znacznie częściej niż w poprzednich latach i dziesięcioleciach. Sytuacje pracy tymczasowej, pozostawania przez krótszy lub dłuższy czas bez pracy, szukania nowego miejsca pracy, będą więc dotyczyły coraz większej rzeszy osób.

Utrata pracy jest odbierana jako duża trauma z wielu powodów. Najbardziej „namacalnym” z nich i boleśnie odbijającym się na statusie materialnym jest utrata źródła utrzymania, ale nie mniej ważne jest to, co dzieje się z naszym obrazem własnej osoby w wyniku utraty pracy. Pojawiają się wątpliwości co do własnych możliwości, obniża się samoocena i wiara w sukces.

Metoda 10ciu spotkań jest bardzo efektywnym sposobem zapobieżenia poważnym psychologicznym następstwom stresu po utracie pracy. Namawiam do skorzystania z niej także, a może nawet przede wszystkim, osoby, które obawiają się utraty posiadanej pracy. Dla nich także – co oczywiste – przydatne mogą być wskazówki dotyczące sposobów niwelowania zagrożeń związanych z problemami psychologicznymi w życiu zawodowym i budowania mocnej pozycji w nowej pracy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s